Od 23.9 do 27.9 jsem pryč, takže tu nic nepřibude

Duben 2012

Prolog

29. dubna 2012 v 21:10 | Hejlynka |  Stopy peří
Přidávám tu slibovanou první část...
Prolog
Před psacím stolem stála žena s nešťastným výrazem. Na lidské poměry byla velice krásná. Hubená, s postavou modelky. Krásný obličej orámovaný rezavými vlasy, kterému dominovaly svítivě zelené oči. Právě se horlivě snažila o něčem přesvědčit mladíka sedícího před ní za stolem. Na první pohled by se zdálo logické, že by ona jako starší měla mít i vyšší postavení, ale první pohled často klame. I přesto, že byla mnohem starší, než on ho musela poslouchat. Byl to její pán. Byl to její vládce. Nemohla se mu postavit, a proto se alespoň pokusila o změnu jeho názoru. Odmlčela se a upřeně se zadívala na chlapce před sebou. Byl to chlapec, který nevypadal, že je mu více, než osmnáct let. Atletická postava, čokoládově hnědé vlasy pod uši a stejně tak hnědý pohled. Kdysi byl ten pohled milý, důvěřivý a upřímný, a bylo na něm vidět, že jeho majitel je skoro ještě dítě. Chlapec před ní na ni však právě teď upíral rozzlobený pohled, studených očí. Jediné, co byste v nich dnes našli, byla nenávist a nemilosrdnost. Tolik se lišil od chlapce, který před dvěma roky po smrti svého otce přebral vládu. A za to všechno mohl jedině on. Ta zmije zrádná. Právě teď stál klidně za chlapcem a upíral na ni oči plné výsměchu. Kdysi jí připadal dokonce krásný, teď však na něm nemohla najít nic, co by se jí líbilo. Zrádný úsměv a černé oči, kterým není radno uvěřit. Slizký a podlézavý hlas, dlouhé černé vlasy a skoro dětský obličej, který by mnohým připadal nevinný. Teď právě stál na místě, které je jeho po více než sto let a otravuje mysl dalšímu králi. Ale co ona s tím nadělá?! Pomyslela si zlostně.
"Zkuste si to ještě rozmyslet, vaše výsosti." pravila naléhavým hlasem. Rozzuřeně se na ni podíval.
"A, co bych si podle tebe měl vůbec ještě rozmýšlet! Bude, jak jsem řekl a nehodlám o tom diskutovat."
"Jsou to jen nevinná děvčata. Žádná z nich o nás ani netuší. A když stejně hledáte jenom jednu, co se chystáte udělat s těmi ostatními?"
"Nezáleží i na nich! Jsou to jenom obyčejní lidé! Zbavím se jich stejně, jako se potom zbavím i jí! A ty mé rozhodnutí už nezměníš!" vykřikl a prudce vstal od stolu. Přikrčila se.
"Je to přece vaše sestra! Nemůžete ji jen tak zabít! Co vám kdy udělala?!" vykřikovala zoufalým hlasem. Chlapec, který stál, až do teď za křeslem se pohnul dopředu a promluvil.
"Přestaň se snažit, Nino. Král řekl a tak to bude! Nic s tím nenaděláš. Radši bys měla jít udělat, co ti řekl." s tím ji nešetrně postrčil za dveře a hned je za ní zavřel. Chlapec ze stolen najednou vypadal bezradně.
"Myslím, že to nebilo nutné, Kamile." pověděl mírně. V hnědých očích se teď zračila nejistota.
"Ale bylo veličenstvo. Oni se vás jen snaží přesvědčit k tomu, abyste jim dobrovolně přenechal vládu. Všichni jsou to zrádci a plánují vás sesadit z trůnu, o nic jiného jim nejde. Nemyslí na nic jiného, než jak vaši sestru dosadit na trůn a vy to víte. Musíme jim v tom zabránit." prohlásil naléhavě. Mladík přikývnul.
"Ano, máš pravdu. Čím dřív se sestry zbavím, tím dřív bude klid." prohlásil a rázně vyšel z místnosti. Druhý mladík se jen podle usmíval. Všechno vychází přesně podle jeho plánu.

Novinky...

29. dubna 2012 v 20:57 | Hejlynka |  ostatní
Tenhle týden jsem měla hodně nabytý...Hlavně jsem celý výkend byla u prarodičů a slavila dědovy sedumdesátiny...Do toho mám ještě zítra projekt o Rumunsku...Celá rodina je zítra doma, jen já jdu do školy...Dlouho jsem nic nepřidala a tak sem dám jednu novou povídku, kterou mám už pár týdnů v počítači...Nevím, jestli další kapitolu cesty stihnu dopsat ještě dneska a tak přidám aspoň to...doufám, že se to bude líbit...

Howrse

22. dubna 2012 v 16:20 | Hejlynka
Po dlouhé době sem zase něco přidávám...
Howrse...
Hra pro všechny milovníky koní, ale i ty, co koně moc nemusí... Je to hra, kde se staráte o koně různých plemen...Můžete se o ně stara, prodávat je, křížit, trénovat, účastnit se soutěží atd. JE to zábavná hra, při které se pobaví všichni...Já osobně ji hraji už skoro rok a pořád mě nepřestala bavit...Je to bezplatná hra, kterou není potřaba ani stahovat... Pokud byste si ji chtěli zahrát najdete ji na stránkách? www.howrse.cz
Moje uživatelské jméno je Ariana1603...Pokud byste si mě chtěli přidat do přátel budu ráda...

omluva

12. dubna 2012 v 18:18 | Hejlynka |  ostatní
omlouvám se za to, že tu byly trochu zmatky, ale já jsem docela nešikovná, takže...Pardon...