Od 23.9 do 27.9 jsem pryč, takže tu nic nepřibude

2.Kapitiola-1. část

6. června 2012 v 18:59 | Hejlynka |  Stopy peří
Tahle kapitola je nic moc,ale snad se vám bude líbit pokusím se to do příště zpravit...:-D

2. Kapitola-Odjezd
"Kamže jedeš?!" zeptala se mě pořád trochu vykolejeně moje nejlepší kamarádka Jana.
"Na nějakou koňskou farmu." odpověděla jsem nepřítomně. Byla jsem myšlenkami někde jinde. Defakto jsem sice přemýšlela nad tím samým, ale trochu z jiného pohledu. Přemýšlela jsem nad tím, jak jsem se tam vůbec dostala. Nikam jsem přihlášku neposílala, ani jsem se nezúčastnila žádné soutěže. Moje kamarádka na to však vůbec nebrala ohledy a drmolila si dál.
"No, to nevadí, budeš za chvilku zpátky, snad. Počkej, stihneš oslavu Diany, ža ano?" ptala se, jako by to bylo něco hrozně důležitého. Povzdechla jsem si. Ona mě vůbec neposlouchá.
"Řekla jsem, že tam budu celé prázdniny."
"Cože!" vypískla, jako by to snad slyšela poprvé v životě. Vypískla to tak nahlas, že se k nám otočila i zbývající část třídy, která ještě nesledovala naši "zajímavou" debatu.
"Nepišti tak nahlas. Už jsem ti to přece říkala. Odjíždím zítra ráno a vracím se až druhého září, těsně před začátkem školy."
"Ale dneska na ten večírek, na oslavu konce školy jdeš, že jo?"
"Ne, nejdu. Odpoledne jdu s mámou nakupovat a pak se musím balit." tohle byla naprostá samozřejmost, která by snad mohla trknout i někoho, jako je Jana, tudíš blondýnu s milionářským tatíčkem.
"Cože!" vypískla dnes už podruhé a hned pokračovala.
"To přece nemůžeš myslet vážně. Tolik jsem se těšila, že tam půjdeš se mnou."
"Byla jsem tam loni." odpověděla jsem nabroušeně.
"Ale jenom do půlnoci. Nic sis neužila! A dneska ráno se mě David ptal, jestli tam půjdeš." mluvila zapáleně. Jenom do půlnoci? Já jsem sice ten tip, co může být vzhůru klidně do dvou do rána, ale v klidu. Když tam mám celou dobu tancovat s lidmi, které většinou ani neznám, plus se k tomu přičte moje nemotornost a malá odolnost, vůči alkoholu, vyjde z toho druhý den spánek do půl druhé odpoledne, spousta modřina děsná bolest hlavy, a to jsem tam měla ještě zůstávat? Ne, to tedy děkuju pěkně, ale znovu už to zažít nechci.
"Ani tak bych asi nešla, musím…slíbila jsem, že dneska zůstanu doma."
"Dobře, ale odpustím ti jenom tehdy, když budu moct jít nakupovat s vámi." zamyslela se. Už jsem jí to chtěla odkývat, když si na něco vzpomněla.
"Ale, co řeknu Davidovy. Řekla jsem mu, že tam dneska budeš."
"Ty ho určitě zvládneš nějak zabavit sama." dodala jsem rychle, než by mohla začít vymýšlet, jak mě na tu oslavu přece jenom dostat. Chtěla asi ještě něco dodat, ale v tu chvíli zazvonilo. Zamávala jsem jí a šla se posadit na své místo. Učitelka nás na začátku roku inteligentně posadila každou na jiný konec třídy. To mělo za následek dvě opačné věci. Zatím, co moje známky, a známky mého souseda se výrazně zlepšily, tak ty její se o dost zhoršily, protože už neměla od koho opisovat. Ani tak t ale nebyla taková katastrofa, že by se to nedalo zpravit ústním zkoušením, při kterém jsem jí tentokrát už radit mohla. Dokonce skončila jen s jednou trojkou. Učitelka nepoučila o chování se o prázdninách, rozdala vysvědčení a propustila nás.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 ,,Nicol" ,,Nicol" | Web | 7. června 2012 v 15:52 | Reagovat

ako vzdy skvela cast :D

2 Maxé Maxé | Web | 8. června 2012 v 19:22 | Reagovat

Chudák Jana...nemít od koho opisovat...tak to naštve :D

3 Vera Vera | Web | 10. června 2012 v 18:30 | Reagovat

[2]: jo no :D já třeba taky nemám od koho opisovat, no možná od tebe, když si uděláš tahák že? :D

4 Natali :) Natali :) | 12. června 2012 v 13:36 | Reagovat

[2]: asi tak :D :D
Dobrej díl, takovej milej :D už se těším na ten tábor :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama