Od 23.9 do 27.9 jsem pryč, takže tu nic nepřibude

2.Kapitola-4.část

27. června 2012 v 18:59 | Hejlynka |  Stopy peří
Přidávám tu slibovanou další část..Doufám, že se bude líbit...

Darknes:
Sledovala jsem ty dva, když v tom se na mě jeden z nich podíval. Rychle jsem odvrátila hlavu stranou, ale měla jsem pocit, že si mě musel všimnout. Čekala jsem a čas od času se podívala, jestli se na mě ještě pořád koukají. Koukali. Naštěstí mě zachránila právě přicházející Jana. Tahala mě za ruku, že už musím jít a že mi musí ještě něco ukázat.
Druhý den ráno:
Seděla jsem na posteli u tašky a sledovala moji matku, jak se na mě starostivě dívá. Za poslední hodinu jsme zkontrolovaly snad stokrát, jestli mám všechno, co budu potřebovat sebou. Vypadala ustaraně a měla jsem pocit, že by mě měla nejraději doma.
"Klid, mami. Budu volat, nebo pravidelně psát Emaily. Neměj o mě strach, konec konců je to jenom nějaké jezdecké centrum. Třeba se mi tam bude i líbit." usmívala jsem se, ale sama jsem takový pocit neměla. Pořád mi ještě vrtali hlavou ti dva mladíci ze včerejška. Chovali se divně, ale to se tady chová teď skoro každý.
"A není to ani tak moc daleko…" pokračovala jsem v uklidňování mamky. Ve skutečnosti to bylo jenom dvacet kilometrů, což se autem dalo zvládnout ani ne za půl hodiny. Když se něco stane, budou tam moct být, během chvilky.
"Když já nevím…" kroutila pochybovačně hlavou mamka.
"Jsem si jistá tím, že tam chci jet." prohlásila jsem pevně, ikdyž jsem ve skutečnosti měla stále větší pochybnosti, jestli dělám správně. Měla jsem pocit, jako kdybych se řítila do pasti, ze které není možnost úniku. Bylo za pět devět a v devět pro mě měli přijet. Nedokázala jsem říct, jestli se tam těším, nebo ne. I přes ten divný pocit, jsem tak nějak tušila, že se tam stane něco, co pro mě bude velice důležité. Před domem zatroubilo auto. Podívala jsem se na hodinky. Přesně devět. Nadechla jsem se, vzala tašku a vyšla z pokoje. Mamka šla potichu za mnou, a hlídla mě, abych nespadla. Táta čekal u dveří a mračil se na auto, které stálo u cesty. Nedokázala jsem poznat, co je to za značku, ale věděla jsem, že bylo hodně drahé. Už tak jsem byla docela neklidná, ale zarazila jsem se až ve chvíli, kdy z auta vystoupil ten hnědovlasý mladík z obchoďáku. To mě sledoval až sem, nebo tam nebil jen tak náhodou a vážně mě sledovali? Máma si všimla mého zastavení. Bezva. Další podmět k tomu, aby mě mohla přesvědčovat, ať tam nejezdím, ale já se nedám. Jednou tam chci jet, tak tam pojedu! Mezi tím, co jsem vedla svou malou nitřní debatu, kluk promluvil. Mluvil směrem k mámě.
"Dobrý den, vy musíte být Paní Darkmoonová. Jsem tady, abych odvezl vaši dceru k nám do jezdeckého centra, jak už jste se jistě dozvěděly z dopisu." měl tichý, kultivovaný hlas, ale já jsem se zaměřila spíše na mamku, pro případ, že by měla nějaké námitky.
"Ano, ano. To jsme se dozvěděly. Ale teprve včera! Nemělo by se takové oznámení posílat dřív? Abychom měly víc času na přípravu?" ptala se rozčíleně. Kluk pokrčil rameny.
"To ale není můj problém. Dopis jste dostali a já mám vaši dceru jenom odvést a docela spěchám, takže se rozlučte a pojedeme." prohlásil chladně. Ten kluk se mi nelíbí ani trochu. M8m z něj husí kůži. Ale i přes to jsem se otočila k mamce.
"Měj se mami. Neboj, budu ti často psát, že jsem v pořádku."
"Nezapomeň, že když se něco stane, budeme tam do půl hodiny a ozvi se aspoň jednou za den. Mám tě ráda a užij si to." říkala a byla přitom celá nesvá. Až do teď jsem byla pořád jenom s nimi, Dokonce jsem nabyla ani na žádném táboře. Dala jsem jí pusu na tvář, zamávala a nesedla do auta. Kluk beze slova nastoupil a vyrazili jsme.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ,,Nicol" ,,Nicol" | Web | 27. června 2012 v 19:49 | Reagovat

nadherna kapitola...tesim sa na dalsiu :D

2 Alea Alea | Web | 28. června 2012 v 19:00 | Reagovat

Skvělé, šup sem s další :).

3 Natali :) Natali :) | 28. června 2012 v 20:22 | Reagovat

Tyjo, už se fakt těším, jak to tam bude vypadat! :) pěkná kapitola ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama